Leblebihane MOD APK For IOS & ANDROID

Download Leblebihane MOD APK

Türk kültürünün geleneksel lezzetlerinden biri olan leblebi; yüzyıllardır damak tadımızı süslemeye devam etmektedir. Organik bir ürün oluşu ve kalorisinin azlığıyla son dönemde öne çıkan leblebi, Osmanlı yiyecek kültürünün de önemli bir parçasıdır. O dönemde Osmanlı’nın küçük bir kasabası olan Tavşanlı’da leblebicilik 15. yüzyılın sonlarında başlamıştır. Anlatılan efsaneye göre; leblebicilerin piri olarak kabul edilen Şeyh Murat Gazi, nohudu bir türlü istediği kıvama getiremez. ve leblebi için kullandığı nohutlar sürekli kırılır . Kendisi bu duruma çok üzülür ve gözlerinden akan yaşlar. nohutların üstüne damlar. Gözyaşı ile ıslanan nohutlar kırılmaz ve Şeyh Efendinin istediği olur. Bundan sonra Şeyh Efendi anlar ki, nohudun leblebiye dönüşmesi için ıslatılması gerekmektedir. İşte Tavşanlı leblebisi Şeyh Murat Gazi’nin (ö.1470) çabaları sonucu bugünkü şeklini almıştır.
Tavşanlı’nın köklü ailelerinden olan Harmancıklıoğlu ailesi leblebiciliğe, 1830 yılında ailenin en büyüğü olan İmam Zade Mehmet Efendi ile başlamıştır. Mehmet Efendi’nin torunu olan Ali Efendi’ iseTürkiye’de ilk defa Acılı leblebiyi üreterek ustalığı ile leblebicilik sanatında önder bir kimlik kazanmıştır.
Ailenin bugün beşinci kuşak torunları ise Ali efendi’nin zanaatkârlığını daha da geliştirerek yine Türkiye’de ilk defa Vanilyalı ve Haşhaşlı leblebiyi imal etmişlerdir. Günümüzde aromalı leblebi ürünleriyle birlikte 43 çeşitlik ürün yelpazesine ulaşan Harmancıklıoğlu ve Markası, Türkiye’nin seçkin leblebi markalarından biri haline gelmiş olup ülke çapında 250 nin üzerinde satış noktası bulunmaktadır.
Meşhur Tavşanlı Leblebileri artık raflarda değil internet sayfalarında.. Mobil uygulamamızı indirip tüm kampanyalardan yararlanabilirsiniz.
leblebihane.com
roasted flavor of one of the traditional Turkish culture; Continue to decorate our taste buds for centuries. With a shortage of organic products formed and recently featured calories chickpeas, food is an important part of the Ottoman culture. At that time, a small town in Tavsanli to Ottoman roasted chickpea began in the late 15th century. According to the legends told; Murat accepted as patriarch of Leblebiciler Sheikh Ghazi does not bring the kind of consistency that want a chickpea. for peas and chickpeas are broken regularly used. He is very sorry for this situation and the tears flowing from her eyes. It drops on top of the chickpeas. Chickpea is wet with tears that wanted to be unbreakable and Sheikh Effendi. After moments of Şeyh Efendi, chick peas, chickpeas must be soaked for the conversion to. Here Tavsanlı Murat chickpeas Sheikh Ghazi (ö.1470) efforts took shape today’s result.
Tavsanli, one of the oldest families leblebicilig Harmancıklıoğl family, the eldest of the family, which in 1830 began with Imam Zade Mehmet Efendi. Mehmet Ali Efendi’s grandson Lord ‘Spicy chickpea producing leaders for the first time in isetürkiye gained a mastery of the art of roasted chickpea identity.
The family today is the fifth generation descendant of Ali’s master craftsmanship to further improve again for the first time in Turkey Vanilla and Poppy were made of roasted meat. Today, flavored with roasted product diversity together 43 Harmancıklıoğl reaching its product range and brand of Turkey, has become one of the elite chickpea is brand outlets across the country there are over 250 n.
Famous Tavşanlı Chickpeas are not in longer shelf on its Web site .. download our mobile applications can benefit from all campaigns.
I leblebihane.co

Information of Leblebihane

Download  version of  Leblebihane APK today and start your journey.

Apk name : Leblebihane
Mod Apk Version :
System Requirements :
Install : 50+
Playstore Rating :
Latest Update :

Download link for Leblebihane
Leblebihane APK

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *